DumnyBrodacz.pl - Twój Męski Sklep
kartacz do brody?

" />

✨ Już teraz z kodem JESIEŃ rabat -13% na cały asortyment ✨

Jak czyścić kartacz do brody?

0

Jak czyścić kartacz do brody ?

 

            Zapewne nie jeden mężczyzna noszący bujną dumną brodę używa kartacza do brody aby odpowiednio ją oczyścić z zanieczyszczeń bądź martwego naskórka. Używając kartacz codziennie podczas pielęgnacji zarostu trzeba zdawać sobie sprawę, iż z czasem używania kartacz zużywa się tak samo jak każda inna rzecz, natomiast jeśli zaczniemy o niego dbać czyścić i pielęgnować taki kartacz może nam posłużyć przez wiele lat i nie będzie konieczności jego wymiany.

Pamiętaj by kartacz po każdym użyciu wyczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach aby pozbyć się z niego resztek włosów oraz pamiętaj aby przechowywać swój kartacz w czystym miejscu włosiem w dół, w ten sposób utrudnisz przedostawaniu się zbyt dużej ilości kurzu na włosie kartacza.

 

            Przygotowałem dla Ciebie kilka zasad czyszczenia kartacza do brody dzięki czemu Twój kosmetyk posłuży Ci latami jeśli odpowiednio o niego zadbasz tak samo jak dbasz o swój zarost.

 

Czyszczenie kartacza w sposób normalny

  1. Po użyciu kartacza na swojej brodzie wyczesz z niego resztki włosów za pomocą grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami
  1. Przygotuj miskę bądź cokolwiek z głębszym dnem i napełnij naczynie ciepłą wodą, rozpuść w niej najlepiej szampon do brody bądź mydło ( w zależności co aktualnie używasz ).

Przestroga – Używaj do czyszczenia kartacza tylko kosmetyków które używasz na co dzień podczas pielęgnacji swojego zarostu, ponieważ kosmetyki tj. żel pod prysznic bądź szampon do włosów zawierają dużo silnych detergentów które mogą zniszczyć i wykruszyć szczecinę na Twoim kartaczu.

  1. Zanurz tylko i wyłącznie włosie Twojego kartacza w naczyniu z wodą i szamponem i delikatnie wymyj kartacz. Pamiętaj by nie moczyć trzonu kartacza ponieważ może on z czasem napuchnąć i ulec zniszczeniu pomimo iż drewno z którego jest wykonane jest impregnowane. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i nie moczyć drewnianego trzonu kartacza.
  1. Wysusz kartacz po umyciu szczeciną w dół, dzięki czemu resztki wody nie będą leciały na drewniany trzon kartacza.

 

Czyszczenie kartacza w sposób profesjonalny

Jeśli natomiast chcesz zadbać o swój kartacz w bardziej profesjonalny sposób mogę polecić Ci kilka sposobów które możesz użyć by wyczyścić swój kartacz:

 

- Zamiast miski z ciepłą wodą szamponu bądź mydła do brody o którym czytałeś w punkcie nr.2 na liście wyżej użyj:

 - Waty kosmetycznej alkoholu izopropylowego popularnie nazywanego IPA (Isopropylic Alcohol) który znajdziesz w każdym większym sklepie budowlanym typu Castorama bądź OBI. Jeśli natomiast nie masz dostępu do IPA możesz użyć czystego Spirytusu (natomiast pamiętaj o tym by nie przesadzić aby nie zniszczyć kartacza)

-  Następnym krokiem po nasączeniu waty alkoholem wyczesz całe włosie kartacza.

-  Po wyczyszczeniu kartacza warto pozbyć się waty którą wyczesz grzebieniem.

 

Kartacza po czyszczeniu owym alkoholem nie musisz suszyć ponieważ będzie on suchy a alkohol po chwili odparuje z włosia.

Po całym czyszczeniu kartacza tak jak wspominałem na początku artykułu, odłóż go włosiem w dół w czyste miejsce aby nie gromadził się na nim kurz.

 

Kiedy i jak często czyścić kartacz do brody?

Na to pytanie każdy brodacz tak naprawdę musi odpowiedzieć sobie sam, ponieważ każdy używa kartacza z inną częstotliwością. Niektórzy z nas kilka razy dziennie jeszcze inni kilka razy w tygodniu.

Dlatego aby określić kiedy potrzebujesz wyczyścić swój kartacz do brody po prostu obserwuj ile nagromadziło się martwego naskórka czy jest mocno zakurzony.

Takie rzeczy widać gołym okiem dlatego sam ocenisz czy warto wyczyścić kartacz czy jeszcze chwilę poczekać.

 

            Jeśli jesteś fanem czystego schludnego zarostu to dbaj również i o kartacz wtedy będziesz miał pewność, że Twoja broda jest perfekcyjnie wyczyszczona i nie będziesz musiał wymieniać zniszczonego kartacza zbyt często.

 

            Natomiast jeśli jeszcze nie jesteś 100% Dumnym Brodaczem i nie posiadasz swojego kartacza do brody to pod tym linkiem znajdziesz odpowiedni model dla siebie:

 

KARTACZE I SZCZOTKI DO BRODY

 

 W sklepie Dumnybrodacz.pl znajdziesz rozwiązanie dla siebie i wybór kilku naprawdę świetnych kartaczy do brody. Który nie wybierzesz na pewno będziesz zadowolony.

 

            Także Brodaczu do dzieła !

 

 

P.S Jeśli spodobał Ci się artykuł zostaw komentarz pod nim. Da mi to dodatkowego kopa do dalszego działania, jak również dzięki Twoim opiniom sklep Dumnybrodacz.pl staję się lepszy i bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl