DumnyBrodacz.pl - Twój Męski Sklep

Jak być gentlemanem? 10 zasad prawdziwego faceta

0

Jak być gentlemanem? 10 zasad prawdziwego faceta


Pewnie nie raz oglądałeś Agenta 007 czyli James-a Bond-a który nie zależnie od okazji zawsze sprawia swoją postawą gościa pewnego siebie z nienagannym uszytym na miarę garniturem idealnie dopasowanym zegarkiem, pijącego martini wstrząśnięte nie mieszane budzącego w kobietach pożądanie. Zapewne nie raz zastanawiałeś się co zrobić by chociaż trochę zbliżyć się do zachowania filmowego Bonda którego można nazwać Gentlemanem XXI wieku.

I nie piszę tutaj o byciu tajnym agentem rozwiązującym kryminalne zagadki by ocalić Świat od złoczyńcy który chce go zgładzić, choć w pewnym sensie przyjmując kilka zasad o których przeczytasz niżej z pewnością odmienisz Świat w którym się znajdujesz a przede wszystkim odmienisz siebie stosując te zasady.   

 

Bądź twardy

Prawdziwy gentleman nigdy ale to przenigdy nie narzeka na swoją obecną sytuację, na rzeczy na które nie ma wpływu tak jak na pechowe sytuacje które przytrafiają się każdemu. Nigdy nie marudzi na temat swoich zarobków czy ciężkiej sytuacji rodzinnej, fizycznej, psychicznej. Prawdziwy facet zawsze jest twardy i dąży do wyznaczonego celu nigdy się nie poddając póki go nie osiągnie.


Bądź słowny

Prawdziwy gentleman zawsze dotrzymuje składanych obietnic, czy to danych w swerze pracy czy w swerze rodziny. Nigdy nie spóźnia się na spotkania, a jeśli przytrafi się coś niespodziewanego zawsze dzwoni i uprzedza o spóźnieniu. Zawsze dotrzymuje danych terminów i zawsze jest słowny jeśli powie A to nie zrobi B.


Bądź odważny

Jak to mówi stare przysłowie? „Do odważnych Świat należy” pamiętaj o tym jeśli jakaś sytuacja wyda Ci się trudna lub będziesz się bał coś zrobić. Nigdy nie lękaj się zrobić czegoś co może poprawić Twoją sytuacje finansową mentalną czy rodzinną.  Prawdziwy Gentleman zawsze kroczy po swoje i nie ogląda się za siebie, a każdą przeciwność losu zwalcza jak filmowy James Bond.

P.S  Nie piszę tutaj o pokonywaniu przeciwności karabinem maszynowym

 

Bądź uczynny

Prawdziwy gentleman wie, że dobre bezinteresowne uczynki są cnotą którą należy pielęgnować i nie oczekiwać za to pochwał czy dobrego słowa. Prawdziwy mężczyzna zawsze jest uczynny i nie oczekuję za to żadnej nagrody.


Bądź dyskretny

Gentleman zawsze dochowuje tajemnic które zostały mu powierzone, nigdy nie wnika w czyjeś prywatne swery życia jak również sam nie dzieli się intymnymi sprawami które dotyczą jego czy jego partnerki. Pamiętaj prawdziwy facet zawsze dotrzymuje tajemnic, a nie papla na lewo i prawo.


Bądź wdzięczny

Prawdziwy mężczyzna potrafi okazywać wdzięczność za wszystko co ma i co go otacza. Potrafi powiedzieć „dziękuję” i nigdy nie oczekuje dowodów wdzięczności od drugiej osoby. Niestety żyjemy w czasach gdzie każdy myśli, że wszystko mu się należy, niestety tak nie jest i nigdy nie będzie. Dlatego pamiętaj by być prawdziwym gentlemanem bądź wdzięczny i mów „dziękuję” tak często jak to możliwe.


Bądź świadomy

Prawdziwy gentleman zawsze podejmuje przemyślane decyzje, jest świadomy tego co go otacza i nigdy nie daje wciągnąć się w gierki osób które chcą mieć na niego zły wpływ. Bycie świadomym nie oznacza bycie egoistą ponieważ prawdziwy facet wie, że wszystko co się dzieję do około można zmienić na lepsze.

 

Bądź lojalny

Prawdziwy gentleman zawsze jest lojalny wobec siebie czy wobec ludzi z którymi się przyjaźni bądź żyje na co dzień. Oceniaj na chłodno wszystkie wady i zalety i zawsze staraj się występować w ich obronie. Mężczyzna z klasą nigdy nie obgaduje nie plotkuje i nie oczernia. Przede wszystkim nie mówi nigdy nic za czyimiś plecami.

Bądź na mężczyzną na poziomie

Prawdziwy gentleman jest dobrze wychowany, nigdy nie przerywa nikomu jego wypowiedzi. Będąc gentemanem nie musisz być gadułą czarusiem czy rzucać żarty jak z rękawa, nie musisz również mieć takich samych poglądów na wszystko co Twoi rozmówcy czy znajomi. Pamiętaj by być mężczyzną z klasą musisz mieć dobre maniery.


Bądź sobą

Najważniejszą cechę zostawiłem na sam koniec z tego względu, że jest ona najważniejsza w całej tej układance. Gentleman zawsze pozostaje sobą i nie zmienia się w kogoś innego zależnie od sytuacji w której obecnie się znajduję. Prawdziwy facet ma swój świat którym rządzi i nie daje zmienić swoich myśli poglądów zachowania na zawołanie. Bycie sobą jest cnotą którą należy pielęgnować ponieważ tylko my wiemy co tak naprawdę siedzi w naszych głowach i co chcemy osiągnąć. Zmieniając się w zależności od sytuacji nigdy nie jest dobrym pomysłem, dlatego pamiętaj by zawsze być sobą i nie ulegać presji innym.

 

 

Właśnie poznałeś 10 zasad w mojej ocenie najważniejszych którymi powinien kierować się prawdziwy gentleman w dzisiejszych czasach. Stosują jest wszystkie możesz mieć pewność, że znacznie poprawisz jakość swojego życia i nigdy nie dasz sobie wejść na głowę.

 

Zapraszam  do sklepu gdzie znajdziesz kosmetyki prawdziwego Dumnego Brodacza których używania nie powstydziłby się żaden nowoczesny modny gentleman, z pewnością one też dodadzą animuszu do Twojego codziennego życia oraz codzienna pielęgnacja i stylizacja stanie się dużo przyjemniejsza.

Zostaw komentarz oraz zaobserwuj Dumnego Brodacza w social mediach by dowiedzieć się jako pierwszy o nowościach bądź promocjach organizowanych w sklepie:

https://www.instagram.com/dumnybrodacz_pl/

https://www.facebook.com/dumnybrodacz/

 

Pozdrawiam,

Dumny Brodacz

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl